logo_hrosik_kon_verze.jpg

RC Hrošík bylo založeno jako nezisková organizace a to dne 25. 11. 2009. Mezi naše členy patří zejména maminky na mateřské dovolené a jejich děti. Členem se ale může stát každý kdo chce mezi nás chodit a zaplatí členský poplatek. Do RC Hrošík, ale mohou samozřejmě docházet i maminky, které nejsou členy. Vstup do RC mohou platit jednorázově.

Mezi naše priority patří:

-         sblížení maminek na MD a výměna jejich zkušeností,

-         poznávání dětí a nabírání nových zkušeností před vstupem do školky,

-         zájmové dovednosti pro školní děti,

-         mimořádné akce pro rodiče s dětmi,

-         předváděcí akce a zajímavé přednášky.

 

Vybudovali jsme pro Vás prostory, v kterých RC Hrošík funguje. Je zde příchozí šatna s věšáky a lavičky. Dále je součástí zařízená kuchyň s vařičem, varnou konvicí a mikrovlnou troubou.  Nedílnou součástí je HERNA, která je dvakrát do týdne otevřená veřejnosti.

Kromě stálého programu se snažíme provádět i jiné akce pro rodiče s dětmi jako je dětský karneval, zimní olympiády, sportovní odpoledne, pouštění draků, společné plavání, přednášky a prezentace pro maminky atd.

Hlavním cílem je prevence sociálního vyloučení způsobené déletrvající sociální izolací, protržení denního stereotypu, setkávání rodičů a vzájemné předávání rad a zkušeností.

MP900431254.JPG

Pravidla pro společné soužití

 

-         RC Hrošík je určeno pro děti v doprovodu rodičů, babiček, tetiček, strejčků..

-         Vždy je k dispozici "služební maminka", která ráda pomůže a poradí, abyste se cítili dobře.

-         Každý "dětský" návštěvník se zapíše do knihy návštěv. Nečlenové zaplatí službě vstupné 30,- Kč  - sourozenec 15,- Kč. Možnost předplatit členství 140,- Kč/měsíc, sourozenec 60,- Kč/měsíc.

-         Rodiče si sami dohlížejí na své děti.

-         Na rodiči zůstává zodpovědné zvážení přítomnosti dítěte v RC vzhledem k aktuálnímu zdravotnímu stavu - prosíme nevoďte nemocné děti!!

-         Rodiče a děti se přezouvají v místnosti k tomu určené - domácí obuv a tepláčky.

-         Jíst a pít se může pouze v kuchyňském koutku, kde je k dispozici varná konvice, mikrovlnná trouba a el.vařič. Herna je určena pouze ke hře.

-         V RC je dětem k dispozici nočník nebo záchod s přechodkou.

-         Důležitá je vyšší tolerance rodičů (doprovodu dítěte) při "vzájemném poznávání dětí." Případné komplikace oznamte službě.

-         Učíme děti k pořádku, proto před odchodem z RC si rodiče s dětmi uklidí veškeré hračky. Dbejte, aby se děti ke všem hračkám chovaly šetrně.

-         Za odložené cenné věci dozor RC NERUČÍ!

-         Možnost využití pronájmu prostor RC za 200,-Kč na den k rodinným dětským oslavám nebo setkáním. Nájemce zodpovídá za veškeré vybavení a následný úklid.

 

 

1194985540608086392dino_architetto_francesc_08.svg.med.png
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one